0 554 866 43 69
Anasayfa / Halıdan Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? Didim Halı Yıkama İle Lekelere Elveda…

Halıya dökülen meyve suyu lekesi nasıl çıkar? ya da halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar? gibi sorular, Didim Halı Yıkama fabrikası olarak, sıkça karşılaştığımız bir durumdur.

Halıdan Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Ev hanımları tarafından gerek halı alımında gerek halı tesliminde gerekse web sitemiz üzerinden firmamıza yöneltilen lekelerle alakalı sorular karşısında doğru müdahale yöntemlerini içeren birtakım bilgiler paylaşmaya karar verdik. Didim Halı Yıkama olarak, müşteri portföyümüzün büyük çoğunluğunu oluşturan ev hanımlarının yaşadığı küçük kazaların ardından halı lekelerine müdahalenin nasıl yapılması gerektiği yazımızın devamında yer alıyor.

Gündelik yaşamda hayatın koşuşturmasıyla, halınızın üzerinde birkaç kaza yapmasını önlemek için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Siz veya sevdikleriniz ne kadar dikkatli olursa olsun, meyve suyu ya da diğer sıvıların dökülmesi sonucu ortaya çıkan lekelere engel olmanız söz konusu değildir.

Peki, yaşanan küçük ev kazaları sonrasında dökülen süt veya meyve suyu lekeleri için yapılacak doğru işlem nedir, halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar? Gibi soruların yanıtını arayan ev hanımları için sevindirici bilgiler vermek istiyoruz. Didim Halı Yıkama fabrikamızın deneyimli çalışanları tarafından derlenen meyve suyu lekelerini halıdan çıkarma konusunda yapılması gereken birkaç küçük işlemle en sevdiğiniz halınızı birkaç dakikada kurtarabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan sizi Didim Halı Yıkama fabrikamız tarafından hazırlanan halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar? Sorusunun yanıtı ile baş başa bırakıyoruz.

Halı lekeleri çıkarma konusunda leke ile etkin mücadele için her lekenin türüne göre yapılması gereken işlemler bulunmaktadır. Şimdi gelelim halıdaki elma suyu lekeleri, portakal suyu lekeleri ve diğer lekeler için hızlı ve kolaylıkla uygulanabilen müdahale yöntemlerini anlatmaya.

Halıdan Meyve Suyu Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

1. Meyve suyu lekelerini halıdan çıkarmak söz konusu olduğunda, leke yayılmaya başlamadan önce olabildiğince çabuk davranmalısınız.

2. Meyve suyu lekesini kağıt havluyla silin. Silme işlemini mümkün olduğunca yavaş bir şekilde yapın. Kağıt havluya alternatif olarak temiz bir bez de kullanabilirsiniz.

3. Lekenin üzerine ılık doğrudan ılık su püskürtün. Suyu püskürtürken ılık olduğundan emin olun.

4. Aynı şekilde lekelerin kağıt havlu veya temiz beyaz bir bez kullanarak emilmesini tekrarlayın. Meyve suyu lekesinin halıdan nasıl kolaylıkla çıkarılması için, dairesel hareketlerden kaçının. Lekeyi çıkarmanın en iyi yolu, lekeye basınç uygulayarak sıvıyı kağıt havluya hapsetmektir.

5. Meyve suyu lekesi hala görünmeye devam ediyorsa, bir çay kaşığı halı şampuanını bir litre ılık suyla bir kovada karıştırın ve bu karışımla elde edeceğiniz solüsyonu doğrudan lekeli bölgenin üzerine tatbik edin. Bu işlemin ardından lekeli bölgeyi yeniden kağıt havlu ya da temiz bir bezle hafifçe silin.

6. Meyve suyu lekesini ılık suyla durulayın. Lekenin üzerine temiz, kuru bir havlu yerleştirin ve üzerine çok ağır olmayan (orta boy bir tencere de olabilir) bir nesne yerleştirin. Bu, meyve suyu lekelerinin halıdan daha kolay çıkması konusunda önemli rol oynayacaktır.

7. Havlu ve üzerine yerleştirdiğiniz nesneyi kaldırmadan birkaç saat lekenin üzerinde bekletin. Sonunda, lekenin artık görünmediğine şahit olacaksınız.

Halıdaki Meyve Suyu Ya da Diğer Lekeleri Çıkaramadınız Mı? O Zaman Didim Halı Yıkama Fabrikası Sizi Bu Dertten Kurtarabilir!

Halıya Dökülen Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? 2. Etkili Yöntem:

Halı lekeleri ile ilgili yukarıda sıraladığımız yöntemlerin hepsini denediniz fakat başarılı olamadınız mı? O zaman halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar? sorunuza yanıt olarak paylaştığımız 2. yöntemi deneyebilirsiniz.

Meyve suyu lekelerinin halıdan çıkarılması ile alakalı evinizde kendinizin yapacağı birkaç küçük müdahale ile halıdaki lekelerden kurtulabilirsiniz. İşte halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar? Sorusunun ikinci yanıtı:

1. Bir kağıt havlu veya temiz bir bez kullanarak, yukarıda belirtildiği gibi mümkün olduğunca lekenin emilmesini sağlayın.

2. Evinizde bulunan bulaşık makinesi deterjanından bir adet tablet alın ve bir bardak ılık suda eriterek iyice karıştırın. İyice eriyen deterjanı meyve suyu lekesinin üzerine uygulayın ve deterjanın lekenin hafifçe dışına taşmasını sağlayın.

3. Evde bulunan sirkeden bir fincan kadar sirkeyi yarım bardağı az üzerindeki suya karıştırın. Elde edeceğiniz bu mucize çözeltiyi bir sprey şişesine dökün ve doğrudan lekenin üzerine tatbik edin.

4. Tekrar bulaşık makinesini deterjanı kullanarak 2. adımı tekrarlayın.

5. Lekeli bölgeyi biraz su yada nemli bir kağıt havlu kullanarak temizleyin. Daha sonra lekeli bölgeye kuru havlu uygulayın ve havlu üzerine birkaç saat boyunca hafif ağır bir nesne (orta boy tencere olabilir) koyun.

6. Meyve suyu lekesi birkaç saat sonra hala görülebiliyorsa, lekeli bölgeyi% 3 hidrojen peroksit ile nemlendirin. Ardından bir saat bekletin. Aynı işlemi leke çıkana kadar tekrarlayın.

7. Yine de leke devam ediyorsa daha fazla kağıt havlu uygulayın ve havlu üzerine bu sefer biraz daha ağır bir cisim koyarak bekletin.

Didim Halı Yıkama fabrikasının halı yıkama ve leke konusunda deneyimli çalışanlarının engin bilgileri doğrultusunda halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar? sorularına yanıt olarak paylaştığımız yöntemler, halıdaki en zor lekeleri bile kolaylıkla çıkarabilecek ölçüdedir. Fakat yukarıda belirttiğimiz her iki yöntemi de deneyip lekelerden kurtulamadıysanız, halınızın daha derinlemesine ve profesyonel olarak yıkanması gerekiyorsa, Didim Halı Yıkama fabrikası ile irtibata geçebilirsiniz.

Didim Halı Yıkama fabrikası olarak, halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar? Gibi sorulara yanıt olarak paylaştığımız bilgiler, sadece önerilen yöntemlerdir. Halıdaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar? kılavuzunda belirttiğimiz leke çıkarma yöntemlerinin uygulanması sonrasında ortaya çıkan hasarlardan Didim Halı Yıkama fabrikası sorumlu tutulamaz.

Didim Halı Yıkama Tel: 0 554 866 43 69

Bizi Facebook‘ta takip edin!

Didim Halı Yıkama Firma Rehberi üyesidir.

Kaynak: İstanbul Bakırköy Halı Yıkama fabrikası.

Bahar Kampanyası

Didim Korkmaz Halı Yıkama Sonbahar Kampanyası Başladı!

DETAYLAR
0 554 866 43 69
Call Now Button